MENÜÜ
blogi4

Eduka äri 10 alustala

Tee seda, mida naudid

Kui paned oma ettevõttesse oma hinge, siis see kirg kumab läbi ja köidab nii kliente kui ka koostööpartnerid. Ning lõppude lõpuks tegemisest olulisem on olulise tegemine.

Naudi seda, mida teed

Peale selle, et oled hakanud tegema seda, mis sulle tõeliselt meeldib, õpi endale meeldivaks tegema ka neid asju, mida sa seni pole väga armastanud, kuid mis nüüd kuuluvad su elu juurde – olgu see siis dokumentide täitmine või aruannete koostamine.

Ära unusta unistamast

Kui sa ei tea, kuhu sa tahad jõuda, siis pole mingit vahet, mida sa teed. Hästi püstitatud visioon (kes ja kus ettevõte saab olema tulevikus) hakkab sind vedama – edu poole.

Ära unusta ennast unistama

Ja siiski ainult konkreetsed tegevused on need, mis viivad edasi. Iga päev – tee midagi oma ettevõtte heaks: uuri turgu, suhtle klientidega, arenda tooteid, jne, jne

Üks asi korraga ehk fokusseeritus

Ettevõtjal võib ja peabki palju ideid olema, aga vii ellu neid planeeritult, järjekorras. Kui raha juba ühest tootest/teenusest sisse tuleb, võte ette järgmine.

Olulisem on olla tähtis vähestele kui vähetähtis paljudele

Määra täpselt oma kõige suurem sihtgrupp, õpi teda hästi tundma ja kõneta teda just tema keeles. Ja kuula – sellepärast ongi meil 2 kõrva ja ainult 1 suu.

Ainuke, kes on tähtis, on klient

Me kõik kipume „oma asja“ ära armuma ja nägema seda läbi roosade prillide. Ära unusta taas ja taas astumast kliendi kingadesse ja vaatamast sealtpoolt …

Ainult müük toob raha sisse

Tore on teha toredaid asju, aga kui tahta ka sellest raha teenida, siis hoolitse oma müügikanalite eest. Hea, kui müük toimub ka siis, kui sind ennast parajasti „leti taga“ ei ole.

Ole hoolas rahaasjades

Hoia oma nõuded ja kohustused kontrolli all – et sulle ei oldaks võlgu ja sina ei oleks võlgu. Vaata ikka aeg-ajalt kuidas sinu toimetamine numbritesse tõlgitult välja näeb!

Ole Inimene

Nii nagu äri ei saa kunagi valmis, nii ka Sina. Ole uudishimulik, ära väsi õppimast igast päevast. Ning peamine – äri on oma omaniku nägu. Ole Inimene!